Disig Zaručená konverzia

 
 
 
 
 
 
 
  • Disig Zaručená konverzia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kód:
SKDI-ZAR-KON
Part No.:
SKDI-ZAR-KON
Výrobca:

DISIG

Bez DPH
504.00 EUR
S DPH
604.80 EUR
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  •  
  •  
 

Podrobnosti o produkte

 
 
 

Popis produktu:

Disig Zaručená konverzia
Zaručená konverzia umožňuje previesť dokumenty z ich listinnej podoby do elektronickej a naopak. Prevod dokumentov je vykonávaný postupom pre zaručenú konverziu podľa zákona o e-Governmente. Zaručenú konverziu môžu vykonávať iba zákonom vymedzené tzv. oprávnené osoby, a túto službu môžu poskytovať fyzickým osobám alebo právnym subjektom.

Pre koho je licencia určená:
Predovšetkým pre orgány verejnej moci, notárske a advokátske kancelárie, ktoré majú oprávnenie poskytovať zaručenú konverziu.
Licenciu tiež využívajú poštové podniky s prevádzkami integrovaného obslužného miesta, patentoví zástupcovia a právnické osoby so 100-percentnou majetkovou účasťou štátu zamerané na  konsolidáciu pohľadávok verejného sektora.
Ako to funguje?
Z papiera do elektronickej verzie
Dokument sa zoskenuje do elektronickej verzie. Ku každému elektronickému dokumentu sa vytvorí osvedčovacia doložka, ktorá obsahuje údaje o pôvodnom dokumente ako aj podrobnosti o procese zaručenej konverzie. Elektronický dokument aj osvedčovacia doložka sa následne autorizujú prostredníctvom kvalifikovaného elektronického podpisu (použitím mandátneho certifikátu). Zároveň sa k dokumentu pridá kvalifikovaná časová pečiatka.
Systém vytvorí záznam o zaručených konverziách, ktoré sa evidujú v databáze aplikácie, ale aj v Centrálnej evidencii záznamov zaručenej konverzie (CEZZK) kde sú prehľadne k dispozícii na ďalšie vyhľadávanie a rýchle filtrovanie.

Zo súboru na papier
V prípade elektronického súboru modul Zaručená konverzia overí platnosť pôvodnej elektronickej autorizácie dokumentu vrátane platnosti pripojenej časovej pečiatky. Následne sa dokument vytlačí a v papierovej podobe sa k nemu vytvorí osvedčovacia doložka. Zároveň sa vytvorí záznam o tejto zaručenej konverzii s jednoznačný evidenčným číslom.

Aby mohla oprávnená osoba vykonávať zaručenú konverziu, musí mať k dispozícii:
" klientskú aplikáciu Disig Desktop Signer v 2.6 a vyššej
" aktívny prídavný modul Zaručená konverzia
" kvalifikovaný certifikát
" prístup k službe kvalifikovanej časovej pečiatky
" oprávnená osoba musí byť zaregistrovaná v centrálnej databáze poskytovateľov zaručenej konverzie na stránke www.iomo.sk.

Technické požiadavky:
Pre zaručenú konverziu z listinnej podoby do elektronickej je potrebné navyše zabezpečiť dostupný skener dokumentov kompatibilný s formátom PDF a kompletné programové vybavenie na skenovanie dokumentov.

Pre zaručenú konverziu z elektronickej do listinnej podoby je potrebné zabezpečiť dostupnú tlačiareň dokumentov s potrebným vybavením, nainštalované ovládače k tlačiarni, funkčnú tlač na danej tlačiarni z operačného systému.

Aktivácia Disig Aktivácia Disig Zaručená konverzia
Disig Zaručená konverzia  je doplnkovou službou k produktu Disig Desktop Signer, túto službu nie je možné aktivovať samostatne.

Platnosť Disig Zaručená konverzia
" Disig Zaručená konverzia je platná jeden rok odo dňa jej aktivácie.
" Disig Zaručená konverzia je viazaná na jedno technické zariadenie
" Pri kúpe jednej licencie automaticky získate 500 ks kvalifikovaných časových pečiatok.Technické špecifikácie sa môžu meniť bez predošlého upozornenia. Obsah aktuálneho balenia sa môže líšiť v závislosti od dátumu predaja. Obrázky majú len informatívny charakter.

 
 
 
 
 
 
 

Parametre

 
 
 

Základné parametre
Výrobca:  Ostatné 
 
 
 
 
 
 
 

Zaradenie produktu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Pobočka Bratislava

Tuhovská 33

831 06 Bratislava

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 2 321 65 111

Obchodné oddelenie: + 421 2 321 65 777

maps
Pobočka ASBIS Košice

Moldavská cesta 8/B

040 11 Košice

Pondelok - Piatok:

od 8.30 do 17.00 hod.

E-mail: online_kontakt[at]asbis.sk

Recepcia: + 421 55 321 65 11

maps
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Obchodné oddelenie

+421 2 321 65 777

Zobraziť klasickú verziu

Prevádzkuje ASBIS SK spol. s r.o.

Technické riešenie © 2022 CyberSoft s.r.o.